Resultat

2017

Småland-Ölands kennelklubb
Växjö, 2017-11-03
Domare: Åke Cronander
Veteranklass: Exc, KK 4

2016

Nordskånska kennelklubben
Hässleholm, 2016-05-21
Domare: Anna Lena Angera
Veteranklass: Exc , KK 2

 

 2014

Tågarp
Tågarp, 2014-09-14
Domare: Jonny Andersson
Öppen klass: Good

Sydskånska kennelklubben
Eslöv, 2014-09-13
Domare: Samuel Carlid
Öppen klass: Exc

Nordskånska kennelklubben
Hässleholm, 2014-05-18
Domare: Juha Kares
Öppen klass: VG, KK 3

Sydskånska kennelklubben
Malmö, 2014-03-22
Domare: Marie Callert
Öppen klass: Very Good


2013

Småland-Ölands kennelklubb
Växjö, 2013-11-01
Domare: Ann-Christin Johansson
Öppen klass: Excellent 3

 Sydskånska kennelklubben
Sofiero, 2013-09-15
Domare: Åsa Andersson
Öppen klass: Excellent 4

Småland-Ölands kennelklubb
Böda Sand, Öland, 2013-09-07
Domare: Nils-Arne Törnlöv
Öppen klass: Excellent 4

Stockholms kennelklubb
Solvalla, 2013-09-01
Domare: Christina L Vrethammar
Öppen klass: Good

Blekinge-Kennelklubb
Ronneby, 2013-08-10
Domare: Dan Helle
Öppen klass: Excelent

Sydskånska Kennelklubben
Malmö, 2013-03-24
Domare: Joakim Ohlsson
Öppen klass: Very Good

 

2012

Stockholm Hundmässa
Älvsjö, 2012-12-16
Domare: Ann Horan
Öppen klass: Good

Småland-Ölands kennelklubb
Växjö, 2012-11-02
Domare: Tina Permo
Öppen klass: Very Good

Hallands kennelklubb
Tvååker, 2012-07-07
Domare: Åke Cronander
Öppen klass: Excellent

Hallands kennelklubb
Tvååker, 2012-07-06
Domare: Bruno Nodalli
Öppen klass: Excellent

Danska kennelklubben
Ballerup, 2012-06-17
Domare: Leif Ragnar Hjorth
Öppen klass: Excellent, placering 2

Danska kennelklubben
Ballerup, 2012-06-16
Domare: Michael Leonard
Öppen klass: Very Good, placering 4

Nordskånska Kennelklubben
Hässleholm, 2012-05-20
Domare: Jos De Cuyper
Öppen klass: Excellent, placering 3

Dansk Kennel Klub
Roskilde, 2012-05-06
Domare: Rudi Brandt
Öppen klass: Excellent, placering 3

Sydskånska Kennelklubben
Malmö Mässhallar, 2012-03-17
Domare: Maria Walter
Öppen klass: Excellent, placering 1 CK
BHKL: placering 3

2011

SKK
Stockholm Hundmässa, Älvsjö, 2011-12-10
Domare: Hans Van Den Berg
Öppen klass: Excellent, oplacerad

SMÖKK
Internationell, Växjö Tipshall, 2011-11-05
Domare: Rudi Brandt
Öppen klass: Excellent

SMÖKK
Nationell, Böda Sand, Öland, 2011-09-04
Domare: Kurt Nilsson
Öppen klass: Very Good 

Blekinge Kennelklub
Internationell, Ronneby Brunnspark, 2011-08-13
Domare: Eeva Rautala
Öppen klass: Excellent, placering 3

Nordskånska Kennelklubben
Internationell,  Hässleholm, 2011-05-21
Domare: Samule Carlid
Öppen klass: Excellent, oplacerad

Sydskånska Kennelklubben
Internationell, Jägersro, Malmö, 2011-03-20
Domare: Jens Bruse
Öppen klass: Excellent, placering 4

2010

Stockholm Hundmässa
Internationell, Älvsjömässan, 2010-12-19
Domare: Svein Helgesen
Öppen klass: 1 Kv

SDHK
Nationell, Ramkvilla, Växjö, 2010-08-14
Domare: Ann-Christin Johansson
Öppen klass: 1 Kv, 2 Kk

Wästmanlands Kennelklubb
Kristinelunds sportfält, Köping, 2010-07-25
Domare: Brith Andersson
Öppen klass: 2 Kv

Hallands Kennelklubb
Övrevi IP, Tvååker, 2010-07-10
Domare: Rob J Douma
Öppen klass: 1 Kv, 1 Kk, CK, BHKL-3, Cert

Hallands Kennelklubb
Övrevi IP, Tvååker, 2010-07-09
Domare: Fredrik Nilsson
Öppen klass: 1 Kv, 1 Kk

Södra Älvsborgs Kennelklubb
Ryda sportfält, Borås, 2010-07-04
Domare: Harry O’Donoghue
Öppen klass: 1 Kv, 4 Kk

Nordskånska Kennelklubben
Internationell, Hässleholm, 2010-05-23
Domare: Stephen Young
Öppen klass: 1 Kv

Wästmanlands Kennelklubb
Nationell, Rocklunda, Västerås, 2010-04-24
Domare: Siv Jernhake
Unghundsklass: 1 Kv, 2 Kk, HP

Sydskånska Kennelklubben
Internationell, Malmö, 2010-03-20
Domare: Bengt-Åke Bogren
Unghundsklass: 1 Kv, CK, 2 Kk, Cert, R-Cacib

2009

HUND 2009
Internationell, Älvsjömässan, 2009-12-12
Domare: Joakim Ohlsson
Unghundsklass: 1 Kv, 2 Kk, CK

SMÖKK
Internationell, Växjö, 2009-10-30
Domare: Stefan Sinko
Unghundsklass: 1 Kv, 2 Kk, CK

Stockholms Kennelklubb
Nationell, Vallentuna, 2009-08-23
Domare: Miss Gay Dunlap
Unghundsklass:  Kv, 3 Kk, HP

Östergötlands Kennelklubb
Internationell, Himmelstalund Norrköping, 2009-08-16
Domare: Rob Sanson
Unghundsklass: 1 Kv, 2 Kk, CK

Södermanlands Kennelklubb
Nationell, Rosvalla, Nyköping, 2009-08-15
Domare:
Juniorklass: 3 Kv

Örebro Läns Kennelklubb
Nationell, Askersund, 2009-08-09
Domare: Brith Andersson
Juniorklass: 1 Kv, 2 Kk, HP

Wästermanlands Kennelklubb
Internationell, Kristinelund, Köping, 2009-07-19
Domare: Brenda Jones
Juniorklass: 1 Kv, 5 Kk

Svedala Dvärghundklubb
Nationell, Avesta, 2009-06-13
Domare: Mrs Shelda Hornby
Juniorklass: 3 Kv

Östergötlands Kennelklubb
Nationell, Himmelstalund, Norrköping, 2009-06-07
Domare: Francesco Cochetti
Juniorklass: 3 Kv

Skaraborgs Kennelklubb
Nationell, Larv, 2009-05-10
Juniorklass: 1 Kv, 3 Kk, HP

Nord Skånska Kennelklubben
Qpoolen, Hässleholm, 2009-02-21
Domare: Björn Einarsve
Valpklass 9-12 : 1 Kv, 1 Kk

 

 

Kommentarer inaktiverade.