Resultat

2016

Sydskånska kennelklubben
Malmö, 2016-03-19
Domare: Antonio Mracevic
Öppen klass: Good

Nordskånska kennelklubben
Hässleholm, 2016-05-21
Domare: Anna Lena Angera
Öppen klass: VG, KK 3


2015

Småland-Ölands kennelklubb
Växjö, 2015-10-31
Domare: Laurent Pichard
Öppen klass: Exc, KK 4, CK

Småland-Ölands kennelklubb
Bödasand, 2015-09-05
Domare: Eva Liljekvist Borg
Öppen klass: Exc, KK 1, CK BHKL 2 Cert

Blekinge kennelklubb
Ronneby, 2015-08-08
Domare: Jouko Leiviskä
Öppen klass: Exc , KK 4

Nordskånska kennelklubben
Hässleholm, 2015-05-17
Domare: Jan Törnblom
Öppenklass: VG 3 Kk

Åseda-Lenhovda Bk
Åseda Folkespark, 2015-05-14
Domare: Markus Gisslen
Öppenklass: 1 BH 2

Nybro Bk
Nybro, 2015-05-10
Domare: Bengt-Åke Gummesson
Öppenklass: 1 HP BH 1 BIR

2014

Sydskånska kennelklubben
Malmö, 2014-03-22
Domare: Marie Callert
Öppen klass: Excellent 1 CK

 2013

Småland-Ölands kennelklubb
Växjö, 2013-11-01
Domare: Ann-Christin Johansson
Öppen klass: Excellent 4

Sydskånska kennelklubben
Sofiero, 2013-09-15
Domare: Åsa Andersson
Öppen klass: Excellent 3 Ck

Småland-Ölands kennelklubb
Böda Sand, Öland 2013-09-07
Domare: Nils-Arne Törnlöv
Öppen klass: Excellent, placering 2, Ck, Bhkl 3

Stockholms kennelklubb
Solvalla, 2013-09-01
Domare: Christina L Vrethammar
Excellent, placering 1, Ck, Bhkl 4, R-Cert

Blekinge kennelklubb
Ronneby, 2013-08-10
Domare: Dan Helle
Öppen klass: Excellent, placering 2, Ck

Sydskånska kennelklubben
Malmö, 2013-03-24
Domare: Joakim Ohlsson
Öppen klass: Excelent, oplacerad

 

2012

Stockholm Hundmässa
Älvsjö, 2012-12-16
Domare: Ann Horan
Öppen klass: Exelent, placering 4

Småland-Ölands kennelklubb
Växjö, 2012-11-02
Domare: Tina Permo
Öppen klass: VG

Halland kennelklubb
Tvååker, 2012-07-07
Domare: Åke Cronander
Öppen klass: Excellent

Hallands kennelklubb
Tvååker, 2012-07-06
Domare: Bruno Nodalli
Öppen klass: Excellent, placering 2, CK

Danska kennelklubben
Ballerup, 2012-06-17
Domare: Leif Ragnar Hjorth
Öppen klass: Excellent, placering 1, CK, BHKL-4

Danska kennelklubben
Ballerup, 2012-06-16
Domare: Michael Leonard
Öppen klass: Excellent, placering 2

Nordskånska Kennelklubben
Hässleholm, 2012-05-20
Domare: Jos De Cuyper
Öppen klass: Very Good

Dansk Kennel Klub
Roskilde, 2012-05-06
Domare: Rudi Brandt
Öppen klass: Excellent, placering 1, CK, BHKL- 3

Dansk Kennel Klub
Roskilde, 2012-05-05
Domare: Martin Croeser
Öppen klass: Excellent, placering 2

Sydskånska Kennelklubben
Malmö Mässhallar, 2012-03-17
Domare: Maria Walter
Öppen klass: Excellent, placering 4

2011

SKK Stockholm
Hundmässa, Älvsjö, 2011-12-10
Domare: Hans Van Den Berg
Öppen klass: Very Good

SMÖKK
Internationell, Växjö Tipshall, 2011-11-05
Domare: Rudi Brandt
Öppen klass: Excellent

SMÖKK
Nationell, Böda Sand, Öland, 2011-09-04
Domare: Kurt Nilsson
Öppen klass: Excellent, placering 1,CK, BHKL- 1, Cert, BIM

Blekinge kennelklubb
Internationell, Ronneby Brunnspark, 2011-08-13
Domare: Eeva Rautala
Öppen klass: Excellent, placering 4

Nordskånska kennelklubben
Internationell, Hässleholm, 2011-05-21
Domare: Samuel Carlid
Öppen klass: Excellent, placering 4

Sydskånska kennelklubben
Internationell, Jägersro, Malmö, 2011-03-20
Domare: Jens Bruse
Unghundsklass: Excellent, placering 1,CK, BHKL- 3, Reserv CAC

2010

Stockholm Hundmässa
Internationell, Älvsjömässan, 2010-12-19
Domare: Svein Helgesen
Unghundsklass: 1 Kv

SDHK
Nationell, Ramkvilla; Växjö, 2010-08-14
Domare: Ann-Christin Johansson
Juniorklass: 1Kv, 3 Kk

Wästmanlands Kennelklubb
Kristinelund sportfält, Köping, 2010-07-25
Domare: Brith Andersson
Juniorklass: 1 Kv,  Kk, HP

Hallands Kennelklubb
Övrevi IP, Tvååker, 2010-07-10
Domare: Rob J Douma
Juniorklass: 1 Kv, 1 Kk, CK, BIG-4

Hallands Kennelklubb
Övrevi IP, Tvååker, 2010-07-09
Juniorklass: 1 Kv, 3 Kk, HP

Södra Älvsborgs Kennelklubb
Ryda sportfält, Borås, 2010-07-04
Domare: Harry O’Donoghue
Juniorklass: 1 Kv, 1 Kk, CK

Nordskånska Kennelklubben
Internationell, Hässleholm, 2010-05-23
Domare: Stephen Young
Juniorklass: 1 Kv, 3 Kk, HP 

Wästmanlands Kennelklubb
Nationell, Rocklunda, Västerås, 2010-04-24
Domare: Siv Jernhake
Juniorklass: 1 Kv, 2 Kk, HP

Sydskånska Kennelklubben
Internationell, Malmö, 2010-03-20
Domare: Bengt-Åke Bogren
Juniorklass: 1 Kv, 2 Kk, HP

Nordskånska Kennelklubben
Qpoolen, Hässleholm, 2010-02-28
Domare: Agneta Kappers
Valpklass 9-12 : 1 Kv, HP, 1 Kk, BIM-valp

 

 

Kommentarer inaktiverade.